Płeć piękna chce żyć pełnią życia

Projekt „Płeć piękna chce żyć pełnią życia” spotkał się z dużym zainteresowaniem kobiet. W ramach projektu odbyły się warsztaty rękodzielnicze, spotkania prozdrowotne, warsztaty nakrywania i dekoracji stołu. Ponadto mają miejsce wieczory filmowe  pod nazwą „Kino kobiet – Damen Party” na którym mieszkanki Sołectwa Mniszek  w nastrojowym klimacie mają możliwość obejrzenia filmów. Atmosfera spotkań sprzyja dyskusji oraz rozmowom „kinomanek”. Dzielą się one swoimi wrażeniami nt. obejrzanego filmu oraz wysuwają własne propozycje tytułów wartych obejrzenia. W ramach projektu odbyły się też spotkania z wizażu gdzie Panie miały okazję spotkać się z kosmetyczką i fryzjerką.

 

Hortiterapia - Nasz mały mikrokosmos

Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych w Gołuszycach kolejny raz realizuje projekt, którego tematem przewodnim jest hortiterapia. Stowarzyszenie jest doskonałym przykładem, tego, że można realizować projekt o podobnej tematyce po raz trzeci, lecz za każdym razem angażować nowe środowiska, odbiorców projektu, a także pokazywać nowe podejście do tematu.  W ramach projektu pan Radosław Kołpowski przeprowadził warsztaty fotograficzne, których tematem była makrofotografia przyrodnicza.

Ponadto pan Kołpowski poprowadził spotkanie autorskie w Domu Kultury w Serocku, na którym zaprezentował zdjęcia, opowiedział o swojej pasji, którą jest fotografia przyrodnicza, motywował uczestników do prowadzenia nie tylko aktywnego stylu życia w zgodzie z naturą i szacunkiem do otaczającej nas przyrody. 

 

Od komputera wstańmy i się poruszajmy

Grupa nieformalna „Rodzice Świekatowskiej młodzieży” przy współpracy z Biblioteką w Świekatowie od maja realizuje projekt „Od komputera wstańmy i się poruszajmy – zajęcia taneczno- ruchowe promujące zdrowy tryb życia”. W ramach projektu odbywają się cyklicznie zajęcia taneczno-ruchowe dla grupy ok. 20 osób. Treningi prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Uczestnicy projektu odbyli już 22 godziny wspólnych zabaw i treningów teraz natomiast promują aktywny tryb życia poprzez występy. Ostatni pokaz odbył się 29 sierpnia 2015 na dożynkach gminnych, kolejny występ będzie miał miejsce 12 sierpnia br. na Festiwalu Chleba w miejscowości Jania Góra. Zainteresowanych zapraszamy.  

 

Bezpieczni nad wodą.

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zakończyło już realizację projektu „Bezpieczni nad wodą”.  Dzięki podjętym działaniom dzieci i młodzież z gminy Osie miały zapewnione liczne atrakcje takie jak: szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz umiejętności bezpiecznego zachowania nad wodą, warsztaty kajakowe, zawody rekreacyjno-sportowe, zawody pływackie, przeciąganie liny w wodzie, bieg ratowniczy oraz przejażdżki motorówkami. Zajęcia cieszyły się niezwykle dużym zainteresowaniem, nawet przedstawiciele naszego ODL uczestniczyli w Festynie Rodzinnym "Bezpieczni Nad Wodą" na plaży strzeżonej w Tleniu.