Spotkanie sieciujące

W ramach programu Działaj Lokalnie IX 19 listopada 2015 odbyło się spotkanie sieciujące, na którym podziękowaliśmy wszystkim za współpracę, sumienną realizację projektów oraz wręczyliśmy zebranym zakładki do książek promujące Program Działaj Lokalnie. Ponadto, reprezentanci grup nieformalnych oraz stowarzyszeń mieli okazję do wymiany doświadczeń i przybliżenia tematyki realizowanych przez siebie projektów, niektórzy z nich zaprezentowali zakupiony przez siebie sprzęt oraz prace powstałe w trakcie realizowanych przedsięwzięć.
Program Działaj Lokalnie IX w 2015r realizowany był przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Świeciu ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Dodatkowe wsparcie finansowe na realizacje programu pochodziło od:
- Mondi Świecie S.A.
- Powiat Świecki
- Lokalna Grupa Działania "Gminy Powiatu Świeckiego"

Niezmiernie cieszy nas fakt, że część grantobiorców już mówi o chęci kontynuowania projektów oraz podejmowaniu się nowych wyzwań mających na celu dalsze wyzwalanie społecznej energii.

Dziękujemy za współpracę i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Aktywnym być-Aktywni inaczej

5 września 2015 grupa nieformalna „Aktywnie zakręceni” działająca przy Miejskiej Bibliotece publicznej w Świeciu zorganizowała czwarte spotkanie z cyklu "Aktywnym być-Aktywni inaczej" w ramach, którego uczestnicy projektu zajęli się uporządkowaniem terenu wokół świetlicy w Czapelkach. Po wykonaniu ciężkiej pracy przyszedł czas na zabawę. Podczas spotkania nie zabrakło ulubionych konkurencji, takich jak przeciąganie liny, mecz czy bieg na czas w trzyosobowych spodniach. Śmiechu, było przy tym nie mało.

Na koniec spotkania w świetlicy wiejskiej, realizatorów projektu pochłonęła dyskusja na temat przyszłości świetlicy, którzy zadowoleni sukcesem projektu 'Aktywnym być" realizowanym z Programu Działaj Lokalnie postanowili pozyskać kolejny granty. Zmotywowani do dalszego działania stworzyli projekt „ Razem możemy więcej", który pomimo ogromnej konkurencji WYGRAŁ!  Realizatorzy projektu otrzymali tym razem fundusze w kwocie 4 tys. zł na remont Świetlicy w Czapelkach i obiecują, że na tym ich działania nie poprzestaną.

 

 

Zaproszenie

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO”.

W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje do wysokości 5 000 zł.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć między innymi na sprzęty związane z obszarem działań organizacji, remont lokalu, podniesienie kwalifikacji członków, działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

O mikrodotacje ubiegać się będą mogły:

- młode organizacje, wpisane do KRS nie wcześniej niż 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku
o mikrodotacje z rocznym budżetem nie przekraczającym 25 tys. zł.

- grupy nieformalne (min. 3 osoby) podejmujące działania w sferach pożytku publicznego

- przedstawiciele grup samopomocowych aktywnie działających na rzecz pokonywania problemów i zmiany warunków życia członków swojej grupy.

 

Nabór wniosków konkursowych odbędzie się w styczniu 2016 roku.

Dokumentacja konkursowa dostępną będzie na stronie internetowej www.trgp.org.pl

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla powiatu świeckiego odbędzie się dnia 3.12.2015 r. (czwartek) w siedzibie LGD „Gminy Powiatu Świeckiego” budynek „Inkubatora Przedsiębiorczości”, ul. Chmielniki 2B, Świecie nad Wisłą, sala konferencyjna - I piętro , godz. 13:00.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem (56) 687-39-09

Więcej informacji pod numerem telefonu (56) 688-75-20

Serdecznie zapraszamy

 

Płeć piękna chce żyć pełnią życia

Projekt „Płeć piękna chce żyć pełnią życia” spotkał się z dużym zainteresowaniem kobiet. W ramach projektu odbyły się warsztaty rękodzielnicze, spotkania prozdrowotne, warsztaty nakrywania i dekoracji stołu. Ponadto mają miejsce wieczory filmowe  pod nazwą „Kino kobiet – Damen Party” na którym mieszkanki Sołectwa Mniszek  w nastrojowym klimacie mają możliwość obejrzenia filmów. Atmosfera spotkań sprzyja dyskusji oraz rozmowom „kinomanek”. Dzielą się one swoimi wrażeniami nt. obejrzanego filmu oraz wysuwają własne propozycje tytułów wartych obejrzenia. W ramach projektu odbyły się też spotkania z wizażu gdzie Panie miały okazję spotkać się z kosmetyczką i fryzjerką.