Realizacja projektów Działaj Lokalnie X


Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych w Gołuszycach przygotowując się do wycieczek rowerowych organizowanych w ramach projektu zakupiło już rower. Ponadto w dniu 1 czerwca rozpoczęli warsztaty „Hortiterapia! Zbieranie ziół-oczyszczanie ducha i ciała!” Zajęcia poprowadziła Stanislava Iwicka i cieszyły się one niezmiernie dużym zainteresowaniem. Podczas zajęć uczestnicy projektu odkryli, że ich trawnik usiany jest roślinami o właściwościach leczniczych m.in. rdest ptasi, kurdybanek bluszczyk,  mniszek lekarski. 

Również Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Bukowiec rozpoczęło swoje działania, które zaczęły od organizacji spotkania rekrutacyjnego na szkolenia redakcyjne i fotograficzne.

W Jastrzębiu grupa nieformalna JASTRZĘBSKIE POKEMONY jest w trakcie przygotowywania wspólnymi siłami terenu pod plac zabaw.

Natomiast w Brzeźnie grupa nieformalna Razem dla Brzeźna ogłosiła konkurs Plastyczny „Brzeźno moich marzeń” i zorganizowała Dzień Dziecka, podczas którego odbyły się zabawy z chustą animacyjną, występy maskotek i malowanie twarzy. Podczas imprezy dzieci brały udział w konkursach oraz mogły obejrzeć jak wygląda wóz strażacki czy policyjny. Ponadto czekało na nie wiele innych atrakcji i wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka i zapoznania się z fotorelacją z działań podjętych przez naszych grantobiorców.